Kosten loodgieter 2026

Bespaar tot 40% door gratis offertes te vergelijken!

Gratis – Vrijblijvend

Wat kost een loodgieter?

Een loodgieter inschakelen kost gemiddeld tussen de €40,- en €50,- per uur. Heeft u met spoed hulp nodig of in het weekend? Dan kan het tarief oplopen tot wel €130,- per uur. Wat u precies betaalt, hangt af van de soort klus, de regio en het tijdstip waarop u een vakman nodig heeft. Op zoek naar een loodgieter in uw eigen regio?

Start nu uw gratis offerteaanvraag!

In dit artikel leest u alles over de prijzen per klus, extra kosten bij spoed, de opbouw van het tarief én tips om te besparen.

Samenvatting: Wat kost een loodgieter? De belangrijkste prijsinformatie op een rij

  • Het standaard uurtarief van een loodgieter ligt gemiddeld tussen de €40,- en €50,-. Gaat het om een spoedklus of werk in het weekend? Dan betaalt u doorgaans een hoger tarief, dat kan oplopen tot zo’n €130,- per uur.
  • Voor relatief eenvoudige werkzaamheden, zoals het ontstoppen van een afvoer of het opsporen van een lekkage, liggen de kosten gemiddeld tussen de €90,- en €200,-. Grotere klussen, zoals het plaatsen van een douchecabine of bad, kosten al snel €1.500,- tot €2.000,- of meer, afhankelijk van de situatie.
  • Naast het uurtarief rekenen de meeste loodgieters ook voorrijkosten. Deze liggen meestal tussen de €20,- en €40,- per bezoek, afhankelijk van de afstand. Materiaalkosten zijn sterk afhankelijk van het soort klus en worden meestal apart in rekening gebracht.
  • Wilt u besparen? Dan is het verstandig om meerdere offertes te vergelijken. Zo ziet u direct welke tarieven loodgieters in uw regio hanteren en bespaart u tot wel 40% op de totale kosten.

kosten loodgieter


Wat zijn de kosten voor een loodgieter?

De kosten van een loodgieter variëren sterk per klus. Zo betaal je voor het opsporen van een lekkage gemiddeld tussen de €75 en €300, terwijl het ontstoppen van een riool meestal €130 tot €250 kost. Grotere projecten, zoals het plaatsen van een douchecabine, liggen hoger in prijs en variëren van €1.500 tot €2.200. In het onderstaande overzicht vind je de gemiddelde tarieven voor veelvoorkomende loodgieterswerkzaamheden. Houd er rekening mee dat factoren zoals bereikbaarheid, complexiteit van de klus en de benodigde materialen invloed hebben op de uiteindelijke prijs.

Kosten loodgieter 2026

LoodgieterswerkGemiddelde kosten*Omschrijving
Lekkage opsporen€75 – €300Afhankelijk van locatie en oorzaak. Inclusief lekdetectie.
Afvoer ontstoppen€90 – €200Kosten variëren op basis van ernst van de verstopping.
Riool ontstoppen€130 – €250Duurt meestal 1–2 uur. Inclusief inspectie en afvoer.
Staand toilet vervangen€350 – €550Afhankelijk van type toilet en aansluiting.
Hangend toilet plaatsen€550 – €750Meerwerk vereist: inbouwreservoir & montage.
Douchecabine plaatsen€1.500 – €2.200Inclusief installatie, afwerking en aansluitingen.
Bad plaatsen€800 – €1.500Sterk afhankelijk van type bad & situatie.
Waterleiding aanleggen€45 – €600Per ruimte, afhankelijk van lengte en locatie.
Gasleiding aanleggen€20 – €50 per meterVerschilt bij binnen- of buitenmontage.
Vaatwasser aansluiten€100 – €300Meestal 1–2 uur werk. Situatie-afhankelijk.
Buitenkraan aanleggen€140 – €350Inclusief isolatie en boren door gevel.

* Dit zijn richtprijzen inclusief arbeidskosten, materiaal en btw. Vraag gratis offertes aan voor een nauwkeurige prijsindicatie.

Kostenindicatie 1: Daklekkage herstellen

Een kleine daklekkage kan vaak snel worden gerepareerd, bijvoorbeeld door het vervangen van een paar dakpannen of het dichten van een scheur in het lood. De kosten hiervoor liggen gemiddeld tussen de €150 en €350, afhankelijk van de locatie en omvang van de lekkage. Bij een grotere lekkage, bijvoorbeeld onder een dakkapel of bij een plat dak, kunnen de kosten oplopen tot €500 of meer. Het is belangrijk om bij een daklekkage snel te handelen om waterschade te voorkomen. De genoemde prijzen zijn inclusief btw, materiaal- en arbeidskosten.

Kostenindicatie 2: Verstopping verhelpen

Het ontstoppen van een afvoer of riool kost gemiddeld tussen de €90 en €250, afhankelijk van de ernst van de verstopping en de benodigde werkzaamheden. Een eenvoudige afvoerontstopping is vaak binnen een uur opgelost, terwijl een hardnekkige rioolverstopping soms extra inspectie en reiniging vereist. Bij een ernstige verstopping kan het nodig zijn om delen van de leiding te vervangen, wat de kosten verhoogt. De genoemde bedragen zijn inclusief btw, materiaalkosten en arbeidskosten.


Besparen op de kosten van een loodgieter?

Vind een vakman in uw regio en bespaar tot wel 40% op de kosten!

Wat kost een loodgieter met spoed of in het weekend?

Heeft u met spoed een loodgieter nodig, bijvoorbeeld bij een lekkage, verstopping of andere urgente situatie? Houd er rekening mee dat de loodgieter spoed kosten hoger liggen dan het normale tarief. Overdag betaalt u voor regulier werk gemiddeld €40 tot €50 per uur.
Bij spoed overdag (binnen 24 uur) ligt het uurtarief vaak tussen de €90 en €130 per uur, afhankelijk van de complexiteit van de klus en de benodigde materialen. Moet de loodgieter ’s avonds, in het weekend of op een feestdag langskomen, dan geldt meestal een avond- of weekendtarief van €100 tot €125 per uur.
Deze tarieven zijn exclusief eventuele materiaalkosten

Onderstaande tarieven zijn gangbare indicaties:

Loodgieter spoed kosten

SituatieGemiddeld tarief
Normaal uurtarief (overdag)€40 – €50 per uur
Spoed overdag (binnen 24u)€90 – €130 per uur
Avond- of weekendtarief€100 – €125 per uur
Let op: Sommige loodgieters hanteren een toeslag van 50% tot 100% op het normale tarief. Benieuwd naar de prijzen in uw situatie? Vraag gratis offertes aan!

Waar bestaan de kosten voor een loodgieter uit?

Wat een loodgieter kost hangt af van drie belangrijke factoren: het uurtarief, de voorrijkosten en de eventuele materiaalkosten. Hieronder vertellen we u precies hoe de prijs van een loodgieter is opgebouwd. Wilt u een vakman inhuren en bent u benieuwd naar de exacte prijzen? Vraag dan snel gratis offertes aan!

loodgieter kosten

Voorrijkosten loodgieter

Elke loodgieter brengt voorrijkosten in rekening. Dit zijn de kosten die de vakman maakt op het moment dat hij naar uw woning rijdt. Hoe groter de afstand tussen het loodgietersbedrijf en uw woning, des te hoger de loodgieterskosten. Het is dus slim om te kiezen voor een vakman in uw eigen buurt, zodat de voorrijkosten zo laag mogelijk zijn.

Uurtarief loodgieter

Het gemiddelde uurloon van een loodgieter ligt tussen de €40,- tot €50,-. Bij een beginnend of zelfstandig loodgieter ligt de prijs iets lager dan bij een ervaren vakman of groot loodgietersbedrijf. Een beginnend vakman brengt gemiddeld €40,- tot €45,- per uur in rekening, terwijl een ervaren vakman prijzen rond de €45,- tot €50,- hanteert.

Uurtarief loodgieter 2026

€40,- tot €50,-

Gemiddelde van/tot prijzen.

Laag
€40,- tot €45,- per uur

Beginnend loodgieter

Hoog
€45,- tot €50,- per uur

Ervaren loodgieter

Materiaalkosten

Daarnaast heeft u ook te maken met de materiaalkosten. Zeker bij het installeren van nieuw sanitair spelen de materiaalkosten een grote rol in het bepalen van de prijs. Nieuw sanitair zorgt ervoor dat de prijs snel oploopt. Soms is er materiaal nodig bij het ontstoppen van de leidingen, of heeft een loodgieter bepaalde apparatuur nodig bij lekdetectie. Ook hiervoor worden kosten in rekening gebracht.

loodgieter kosten

Welke factoren beïnvloeden de kosten van een loodgieter?

De totaalprijs van loodgieterswerk is afhankelijk van meerdere factoren. Denk aan de urgentie, het soort vakman en het moment waarop u de klus laat uitvoeren. Hieronder lichten we de belangrijkste prijsbepalers toe:

Wilt u zeker weten wat het gaat kosten? Vraag dan snel gratis offertes aan!

Spoed of geen spoed

Een klus met spoed – bijvoorbeeld bij een lekkage of verstopping – brengt hogere kosten met zich mee. Loodgieters rekenen in die gevallen een spoedtarief dat kan oplopen tot €130 per uur. Heeft u de mogelijkheid om te wachten? Dan bespaart u aanzienlijk.

Loodgietersbedrijf of zzp’er

Een zelfstandig loodgieter (zzp’er) is vaak iets voordeliger dan een groter loodgietersbedrijf. Daar staat tegenover dat een bedrijf meestal sneller beschikbaar is en meerdere specialisten in dienst heeft. Wat voor u het beste is, hangt af van de situatie én uw wensen.

Dag & tijdstip van uitvoering

De timing van de klus speelt een grote rol. Werkt de loodgieter in de avonduren of in het weekend? Dan geldt er meestal een toeslag van 50% tot 100% bovenop het normale tarief. Overdag en op doordeweekse dagen zijn de kosten doorgaans het laagst.


Schakel een voordelige en vakkundige loodgieter in!

Vergelijk meerdere offertes en kies het meest geschikte loodgietersbedrijf!

Wat staat er in een goede loodgieter offerte?

Een transparante offerte voorkomt onduidelijkheid en onverwachte kosten. Daarom is het belangrijk om te weten welke onderdelen u terug moet zien in de offerte van een loodgieter.

  1. Uurtarief of vaste prijs: staat het uurtarief vermeld of is het een totaalprijs? En zijn voorrijkosten inbegrepen?
  2. Materiaalkosten: worden de kosten voor onderdelen, leidingen of sanitair apart gespecificeerd?
  3. Arbeidsduur: een indicatie van het aantal benodigde uren of een vaste planning.
  4. Garantie & servicevoorwaarden: hoe lang heeft u garantie op het geleverde werk of materiaal?
  5. Keurmerken en certificaten: denk aan VLOK, Techniek Nederland of andere kwaliteitslabels.

Kosten loodgieter overzicht

Bespaartips: zo worden de kosten van een loodgieter nog lager

Wilt u besparen op de kosten van een loodgieter? Er zijn verschillende manieren om de kosten laag te houden! Hieronder geven we u een aantal praktische tips, zodat u zeker weet dat u niet te veel uitgeeft. Benieuwd naar de exacte kostprijs? Start dan nu uw gratis offerteaanvraag!

Kies een loodgieter uit de buurt

De eerste tip is: kies een loodgieter in uw regio om de kosten laag te houden. Hoe werkt dit? Elke loodgieter brengt voorrijkosten in rekening. Door de afstand tussen uw woning en het loodgietersbedrijf zo klein mogelijk te houden houdt u de voorrijkosten zo laag mogelijk. Dit kan tot wel tientallen euro’s verschil maken!

Maak de weg vrij voor de loodgieter

Zorg ervoor dat de loodgieter direct aan de slag kan. Maak de weg vrij. Haal bijvoorbeeld de keukenkastjes onder de gootsteen vast leeg, maak de ruimte rondom de cv-ketel vrij of zorg ervoor dat de vakman de waterleiding snel kan vinden. Dit bespaart tijd, waardoor de arbeidskosten lager uit zullen vallen.

Maak gebruik van een onderhoudscontract

Door een onderhoudscontract af te sluiten met de loodgieter, kunt u extra kosten bij een reparatie of onderhoud voorkomen. U betaalt maandelijks een vast bedrag en afhankelijk van het gekozen contract zitten daar de arbeidskosten en materiaalkosten al bij inbegrepen.

Laat meerdere problemen in één keer oplossen

Heeft u een lekkage en lekt uw kraan ook al tijden? Laat beide problemen in één keer verhelpen. Zo betaalt u slechts één keer de voorrijkosten. Bovendien geldt: hoe groter de klus, des te lager de prijs per uur die u betaalt. Het is dus altijd een goed idee om te kijken of er nog ander loodgieterswerk is dat u wilt laten uitvoeren.

Btw bij loodgieterswerk: 6 of 21 procent?

Tot enkele jaren geleden viel loodgieterswerk deels onder het verlaagde btw-tarief van 6%. Inmiddels is dat veranderd. Op dit moment geldt het standaard btw-tarief van 21% voor vrijwel alle loodgietersdiensten.

Alleen bepaalde werkzaamheden, zoals schilderen, stukadoren of isoleren in oudere woningen, vallen onder het verlaagde tarief van 9%. Dit geldt dus niet voor het vervangen van sanitair, het oplossen van lekkages of het aanleggen van leidingen.

De prijzen die u op deze pagina ziet, zijn inclusief 21% btw, tenzij anders vermeld.

tarief loodgieter

Loodgieter nodig? Vergelijk offertes

Zonder ervaring is het lastig om loodgieterswerk correct uit te voeren: schakel daarom altijd een loodgietersbedrijf in! Zij zorgen ervoor dat uw nieuwe sanitair correct geïnstalleerd wordt, zodat u geen last heeft van lekkages of andere problemen. Op zoek naar een vakman in uw regio?

Start nu uw gratis offerteaanvraag!

U ontvangt hierna zo snel mogelijk de prijzen van verschillende vaklui in uw eigen regio. Vergelijk de prijzen van de loodgieters, en kies daarna voor de vakman met het beste aanbod. Zo bespaart u tot wel 40% op de kosten! De aanvraag is gratis en vrijblijvend, dus u zit nergens aan vast!

Veelgestelde vragen en antwoorden

Het standaard uurtarief van een loodgieter ligt tussen de €40 en €50. Bij spoed of in het weekend betaalt u vaak meer: gemiddeld €90 tot €130 per uur.
Het ontstoppen van een afvoer of riool kost gemiddeld €90 tot €200, afhankelijk van de ernst van de verstopping en de bereikbaarheid van de leiding.
Ja. Bij spoed, avonduren of in het weekend geldt vaak een toeslag van 50% tot 100% bovenop het reguliere tarief.
Niet altijd. Sommige loodgieters rekenen een vast bedrag inclusief materiaalkosten, bij anderen worden materialen apart gefactureerd. Vraag dit altijd na bij uw offerteaanvraag.
Vergelijk offertes, kies een vakman uit de buurt en combineer klussen. Zo bespaart u direct op voorrijkosten en uurtarieven.
Vaak wel. Zelfstandige loodgieters hanteren doorgaans een lager tarief dan grote loodgietersbedrijven. Houd wel rekening met wachttijden of beperkte beschikbaarheid.